ATLANTİS LINEER SULAMA SİSTEMLERİ

Lineer sulama sistemleri, ince uzun dikdörtgen şeklindeki tarlaların düz bir şekilde hareket ederek sulanması amacıyla geliştirilen sistemlerdir. Sistemin çalışması için bir hat boyunca, su alan makine doğrusal hareket ederek sulama yapar. Makineler %4-5’e varan eğimlerde rahatlıkla çalışabilmektedirler. Sistemlerin uzunluğu 1000 metreye kadar ulaşabilmektedir.

Lineer Sulama Makineleri %85-95’e varan sulama randımanı sağlayabilmektedir. Lineer Sulama Makineleri arazinin %98’ine kadar sulama yaparak sulanmayan alan bırakmazlar. Sistemlerle tek bir merkezden gübreleme yapmak mümkündür.

Lineer Sulama Makineleri Çeşitleri

2 Tekerlekli Lineer Sulama Makineleri

Arazi boyunca toprak altına döşenen ana borudan her 200 metrede bir hidrant vasıtasıyla alınan suyu lateral boru yardımıyla lineer sisteme bağlanarak sulama yapmaktadır.

Hipodrom Sistem Lineer Sulama Makineleri

Bu tip makineler ile, Hipodrom benzeri sulama yapabilirsiniz. Tek bir makine ile daha büyük arazileri sulamak mümkün olabilmektedir.

Çekilebilir Lineer Sulama Makineleri

Dikdörtgen ve yanyana(bitişik) olan arazilerin sulanması amacıyla dizayn edilmiş makine, kendi yürür yada bir traktör yardımıyla çekilerek yan araziye götürülür ve orada sulama yapmaya olanak sağlar.

4 Tekerlekli Lineer Sulama Makineleri

Daha büyük arazilerin Lineer makinelerle sulanabilmesi için dizayn edilmiş 4 adet tekerden oluşan ve güçlü bir çekiş sistemine sahip olan sistemlerdir.

Kanaldan Emişli Lineer Sulama Makineleri

Arazi boyunca açılan kanaldan Lineer makine üzerine yerleştirilmiş bir pompa sayesinde suyu emerek, otomatik sulama yaparlar. Bu makinelerde su taşımak için boruya ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu sistemlerle daha büyük arazilerin sulanması mümkün olmaktadır.

Mono Span Lineer Sulama Makineleri

Tek bir kuleden oluşan ve çekilebilir yada kendi yürür olarak imal edilerek, küçük ve yan yana arazilerin sulanabilmesi için dizayn edilmiş makinelerdir. Ekonomiktir.

Lineer Sulama Sistemleri ile;

Mısır, Buğday, Ayçiçeği, Şeker Kamışı, Kanola, Arpa, Yonca, Şeker Pancarı, Bodur Meyve ve Narenciye Ağaçları, Kavun, Karpuz, Tüm yem bitkileri, Pamuk, Soğan, Patates, Bakliyatlar ve diğer birçok bitki sulanabilmektedir.

BCF Theme By aThemeArt - Proudly powered by WordPress.
TEPEYE DÖN
× WHATSAPP