YEDEK PARÇA

Sprinkler

ATLANTİS üretmiş olduğu tarımsal sulama sistemlerinde her zaman en kaliteli sprinkleri müşterilerine sunmaktadır. Üretici olarak distribütörlüğünü yapmış olduğumuz NELSON, SENNINGER ve KOMET marka ürünleri, doğru yerde ve kullanarak, ürünlerinizi suluyoruz.

Gerek rotary(dönüş yapan) gerekse sabit(sprey) atan ürünleri stoklarımızda sürekli olarak bulundurmaktayız. Dönüş yapan(rotary) sprinkler, 360° dönme hareketi ile, bitkinin ihtiyacına göre homojen su dağılımı yapar. Sprey sprinkler de sabit olarak dönüş yapmadan suyu bitkiye homojen olarak verirler.

Ürün çeşidine, toprak özelliğine ve meteorolojik koşullara göre seçim yapılan sprinkler ATLANTİS markamızın önemli  parçalarını oluşturmaktadır.

Tüm sprinkler onlarca farklı nozul seçeneğiyle beraber müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere stoklarımızda tutulmaktadır.

Basınç Düzenleyici Vanalar

Atlantis Center Pivot ve Lineer Sulama makinalarında değişken debi ve basıncı kontrol etmek için makine girişlerinde çeşitli basınç düzenleyici vanalar kullanılmaktadır. Üretici olarak distribütörlüğünü yapmış olduğumuz NELSON, SENNINGER ve KOMET marka basınç düzenleyicilerle, eğimli alanlarda homojen su dağılımı sağlanmaktadır.

Sensörler

Atlantis Center Pivot ve Lineer Sulama makinalarının girişlerinde debimetre, basınç sensörleri, toprak nem sensörleri ve meteorolojik sensörler yerleştirilerek bitki-toprak-hava ve su kontrolleri yapılmakta ve bunlar optimize edilerek sulama planlanmaktadır.

Zamanlayıcılar ve Kontrol Sistemleri

Center Pivot ve Lineer Sulama sistemlerini otomatikleştirmek için kullanılan sistemlerdir. Yeni veya mevcut sistemlerle verimli çalışır. Kurulumu ve programlanması kolaydır. Bu zamanlayıcılar sayesinde makineler istenilen hızda ayarlanarak sulama yapılır. Güvenlik amaçlı da kullanılabilmektedir. Arge çalışmalarımız sonucunda, PLC kontrollü, SCADA kontrollü kontrol sistemleriyle, istenilen her yerden sistemlerin kontrol edilmesi ve izlenmesi sağlanmaktadır. Sistemler üzerinde Aç/kapa, sulu/susuz, Hız kontrolü, Çalışma yönü, debi kontrolü, alarmlar, pompa kontrolü, Gübre ve ilaçlama Kontrolü ve meteorolojik kontroller ve toprak nem kontrolleri yapılabilmektedir.

Tekerlekler

10,0×20, 11,2×24, 14,9×24, 16,9×24, 11,2×38 ölçülerindeki tekerleklerimiz Center Pivot ve Lineer Sulama makinelerinin her türlü toprak koşulunda rahat hareket edebilmesini sağlar. 6-8-10 katlı ve iç tüplü/tüpsüz olarak dayanıklılığı kanıtlanmış ürünler kullanılmaktadır.

Redüktörlü Motor ve Dişliler

Redüktörlü motorlar yüksek tork ve verimliliği sayesinde zorlu arazi koşullarında rahatlıkla çalışırlar. Sulama sistemleri için özel olarak dizayn edilmişlerdir. Dış gövde alüminyum muhafazası sayesinde aşınma ve korozyona karşı dirençlidir. 1:25, 1:30, 1:40 ve 1:50 gibi değişen redüktör oranlarıyla, arazi ve makine koşullarına göre seçim yapılarak kullanılmaktadır.

Dişlilerde yüksek tork oranı, su geçirmez gövde, güçlü şaft çıkışları ile en zor koşullara uygun seçimler yapılmakta ve stoklarda tutulmaktadır.

Şaftlar

Motorla dişli kutusu arasında kullanılan bu ekipmanlar sayesinde en zorlu arazilerde bile sulama sisteminin problemsiz olarak yürüyüşünü sağlar. Kullanılan şaftlar, alüminyum yada döküm gövde olabilmektedir.

Yüzdesel Zamanlayıcı

Yüzdesel Zamanlayıcı, Pivot kulelerin, sulama esnasındaki hareket etme ve duraklama sürelerini organize eden önemli kumanda ünitelerinden birisidir. Böylece, bu sürelerle sistemin duraklama yaptığı bölgelere sulama miktarını belirlemektedir. Pivot sisteminin dönüş yapmaya başlaması, son kule tekerleklerinin hareket etmesine bağlıdır. Son kulenin hareket etmesi ile birlikte sırasınca tepe kontrol kutularına, diğer kulelerin devreye girmeleri için sinyal gönderilecektir. Zamanlayıcı %100’e ayarlandığında, son kule sürekli bir şekilde hareket etmesi gerekmektedir ve böylece Pivot sistemi herhangi bir durakalma yapmadan sulama yapacaktır. Başka bir deyişle Zamanlayıcı sistemin her 60 saniye içerisinde kaç saniye dönüş yapacağını belirlemektedir.

  • Çalışma Süresi
  • Duraklama Süresi
  • BCF Theme By aThemeArt - Proudly powered by WordPress.
    TEPEYE DÖN
    × WHATSAPP