TEKNİK SERVİS

Deneyimli ve uzman kadrosuyla Atlantis, 7/24 yurtiçi ve yurt dışında teknik servis ve bakım hizmeti vermektedir. Atlantis Sulama makinelerinin kullanımı, arıza tespiti ve çözümü konusunda gerek müşteri gerekse bayii teknik personellerine eğitimler verilmektedir. Makinelerin sezon bakımları konusunda çiftçi ve üreticilere bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılarak makinelerin daha verimli çalışması ve uzun ömürlü kullanılması sağlanmaktadır. Sms ve e-posta yolu ile müşteriler bilgilendirilmektedir.

Teknik servis hizmeti için +90 533 472 42 27 numaralı telefon hattından destek alabilirsiniz.

İklim Koşulları

İklim ve Coğrafi koşullarınıza  bağlı olarak yapılması gereken  en önemli  işlerden  biride Center Pivot veya Lineer Sulama Makinalarınız kış mevsimine hazırlamaktır. Bunun için borulardaki suyu tahliye vanalarını açarak boşaltınız. Don oluşması durumunda makinenize  hasar verecektir.

Hareketli Parçalar

Hareketli parçaların Şaft ve Ana Kulede bulunan ve grasörlük deliklerinin olduğu yerlerden makinanızı yağladığınızdan mutlaka emin olunuz.

Kollektör – Kablo

Kollektör kablo bağlantılarını ve fırçalarını kontrol ediniz. Herhangi bir temassızlık ve fırçalarda yıpranma var ise makinenizin sorunsuz çalışması için müdahale etmeli veya değiştirmelisiniz.

Tekerlek ve Bijon

Tekerlerde doğru hava basıncını  kontrol ediniz. Ayrıca bijon somunlarının sıkılı olduğundan emin olunuz.

“CENTER PİVOT VE LİNEER SULAMA MAKİNALARI BAKIMINI ZAMANINDA YAPTIRIN;
UZUN ÖMÜRLÜ VE VERİMLİ ÇALIŞMASINI SAĞLAYIN!”

Şanzıman (Dişli Kutusu)

Şanzıman (Dişli Kutusu) ve Redüktörlü Motor yağlarının viskozitesinin geçmediğinden geçmiş ise mutlaka yağını değiştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca eksilmiş yağını da tamamlayınız. Aksi taktirde yağsız olarak çalıştırdığınız şanzıman(dişli kutusu ) arızaya neden olabilir.

Şaftlar

Şaftları kontrol ediniz. Eğe kafa kısımlarında bir gevşeklik , oynama veya yıpranma var ise bunlar değiştirilmelidir. Bu kafa kısımlar en sonunda yıpranacaktır, aşınmanın başladığını gördüğünüzde bunları değiştirmeniz maliyet açısından da tasarruf sağlamış olursunuz.

Tepe Kontrol Kutuları

Tepe kontrol kutularının kontaktörünün doğru şeklilde çekip bıraktığından emin olunuz. Nüve tam çekmiyor olabilir. Zamanla kontaklar elektrik arkı nedeniyle iletkenliğini kaybeder ve birbirine yapışırlar. Bazı durumlarda da kontaklar sağlam olup, kontaktör bobiniz yanabilir.

 • Termik , On-OFF anahtarı, mekanik aksam ve yayların sorunsuz çalıştığından emin olunuz.
 • Switch Mandalı, tij ve rot kafalarını spray yağ ile yağlayarak takılmalarını önleyebilirsiniz.
 • Hizalama

  Doğru hizalama yaparak Center Pivot veya Lineer üzerindeki yapısal gerilme ve kasılmaları azaltır ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

  Sprink ve Basınç Regülatörleri

  Yağmurlama başlıklarını (Sprink ve Basınç Regülatör Gurubu) kontrol edilmelidir. Nozullar, pedler ve regülatörler her 10.000 saatlik çalışmadan sonra değiştirilmelidir.

  Kontrol Panosu

  Ana kontrol panonuza, su veya yabancı madde girmediğinden ve elektrik malzemelerin herhangi bir şekilde tehlikede olmadığından emin olunuz.

  Zamanında Doğru Bakım

  Center Pivot ve Lineer Sulama sistemlerinin bakımlarını zamanında ve yetkili servise yaptırmanız sizin menfaatinizedir.

  BCF Theme By aThemeArt - Proudly powered by WordPress.
  TEPEYE DÖN
  × WHATSAPP